

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 6 mm |
| Length | 12.3 mm |
| Width | 12.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 6 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 12.3 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 3.6 g |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 4 A |
| DC Resistance (DCR) | 25 mΩ |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Military Standard | Not |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 4 A |
| inductance tolerance | 20 % |
| Max DC Current | 4 A |
| DC Current | 4 A |
| Schedule B | 8504500000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
